خرید از فروشگاه های اینترنتی.درست یا غلط؟

خرید از فروشگاه های اینترنتی.درست یا غلط؟

خرید از فروشگاه های اینترنتی درست یا غلط؟

 وقتی در اواسط دهه ۹۰ میلادی اینترنت به شکل گسترده و جهانی درآمد در مدت زمان کمی تقریباً تمامی فعالیت های بشر را تحت تاثیر خود قرار داد به گونه ای که تاثیر قابل توجهی بر روی پیشرفت فناوری و علمی و همچنین طرز تفکر انسان ها گذاشت. یک شبکه رایانه ای گسترده برای ارتباط برقرار کردن که وارد تمامی عرصه های زندگی روزمره انسان ها شده است.

خرید اینترنتی

 اینترنت خدمات متنوعی به کاربران خود ارائه می دهد.  دسترسی آسان به فضای مجازی وسیع در این زندگی پرمشغله امروزی, که هیچ‌گونه محدودیت جغرافیایی ندارد و بهره مندی آسان از تجربه دیگران نیز از مزایای استفاده از اینترنت می باشد. این خدمات که همگی در قالب اپ برای گوشی های موبایل هم موجود می باشد سبب شده است دسترسی به آنها بسیار آسان تر باشد. خرید اینترنتی سهم بزرگی از خدمات اینترنت را به خود اختصاص می دهد و به لطف این خدمات, خرید کردن دیگر محدود به محل زندگی افراد نمی باشد و کاربران قادر خواهند بود حتی به فروشگاه های خارج از کشور دسترسی پیدا کنند و سفارش خود را ثبت کرده و تحویل بگیرند.

 فروشگاه های اینترنتی

امروز در جهان فروشگاه های اینترنتی بزرگی فعالیت می کنند که به  غول های بزرگ تجاری دنیا تبدیل شده اند. آمارها نشان می‌دهد که ثروتمندترین فرد جهان مالک یکی از این فروشگاه های اینترنتی می باشد, این امر نشان دهنده آن است که استقبال از خرید اینترنتی به طرز قابل توجهی در حال رشد کردن است. کارشناسان معتقدند که در ۳۰ سال آینده ۶۰ درصد از شغل های موجود امروزه دیگر وجود نخواهند داشت . مطمئناً اینترنت سهم زیادی از این تحول را به خود اختصاص می‌دهد. در کشور ما ایران که جامعه نیمه سنتی دارد پیشرفت فروشگاه های اینترنتی از رشد سریعی برخوردار نیست و مدت زمان زیادی لازم است تا کاربران به فروشگاهی اعتماد کنند و خریدهای خود را از طریق اینترنت انجام دهند در حالی که جستجو کردن برای کالای خاصی در فضای اینترنت و کسب اطلاعات درباره آن بسیار آسان تر و راحت تر و همچنین زمان بسیار کمی را کاربران صرف این جستجو خواهند کرد.

اعتماد کردن به فروشگاه های اینترنتی

 پیدا کردن فروشگاه هایی که به صورت قانونی و اصولی فعالیت دارند زیاد سخت نیست. 

نماد اعتماد

 نماداعتماد ملاکی است برای اینکه شما بدانید که یک فروشگاه اینترنتی به صورت قانونی فعالیت می‌کند یا خیر. این نماد که از طرف وزارت صنعت و معدن صادر می شود حکم مجوز فعالیت در فضای مجازی را دارد. شخص گیرنده نماد باید تمامی مراحل احراز هویت و همچنین احراز مکان فعالیت خود را بگذراند و این نماد باید در صفحه اصلی سایت نمایش داده شود. کاربران با کلیک بر روی آن تمامی اطلاعات مربوط به مدیریت سایت و محل فعالیت را دریافت خواهند کرد و همچنین کاربران قادر خواهند بود که اگر سایت مورد نظر از قبل شکایتی در زمینه فعالیت داشته باشد را ببینند. در صفحه نماد اعتماد هر سایتی, تعهدات دارنده سایت و امکان ثبت شکایت از فعالیت آن سایت در صورت تخطی از آن ها وجود دارد.

 اطلاعات تماس

سایت های معتبر تمامی اطلاعات مربوط به برقراری تماس با مدیریت و گردانندگان سایت را مهیا می کنند تا در صورت داشتن سوال و یا هرگونه شکایتی در زمینه فعالیت یا پروسه خرید پاسخگو باشند. فروشگاه اینترنتی اقیانوس با طی کردن تمامی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم در زمینه خرید اینترنتی فعالیت خود را شروع کرده است و خود را موظف به رعایت تمامی تعهدات بیان شده می داند تا به اصلی ترین هدف خود یعنی رضایت مشتری دست پیدا کند. کارشناسان فروش در فروشگاه اینترنتی اقیانوس در هر زمان از ایام هفته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما  میتوانید در مورد خرید و یا نحوه سفارش دادن از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

سخن آخر 

در دنیای پر مشغله و پیشرفته امروزی نمی توان نقش اینترنت و خدمات آن را بر زندگی روزمره خود نادیده گرفت. خرید ایترنتی هم بخشی جدایی ناپذیر از این خدمات می باشد و تمامی افراد ناچار به استفاده از آن می باشند. پس با انتخاب فروشگاه های معتبر و دارای شرایط کاری مطلوب روند پروسه خریدتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

نظرات بازدیدکنندگان