شرحی بر لپ تاپ استوک

شرحی بر لپ تاپ استوک

لپ تاپ استوک چیست؟

استوک یا Stock یک لغت انگلیسی است که در فرهنگ لغت به معنی انبار شده یا موجود در انبار می باشد. اما در ایران بیشتر به کالای دست دوم معنی شده است. اما اگر با این نوشته همراه باشید سعی خواهیم کرد بیشتر با مقوله استوک آشنا شوید. بحث استوک ما در رابطه با لپ تاپ است. لپ تاپ یا Laptop بیشتر به خاطر قابلیت حمل و همراه بردن آسان، شارژ آنها و کامل بودن در مقایسه با سیستم های خانگی، همچنین قابلیت رقابت با گوشی های همراه مانند، قابلیت لمسی، محبوب می باشند.
.
               
بیشتر لپ تاپ های استوک از نظر سخت افزاری بسیار قدرتی تر از سایر لپ تاپ های خانگی و در اصطلاح صنعتی می باشند و برای اروپا و آمریکا تولید شده اند. همچنین از نظر بدنه دارای استحکام بالا و مقاوم در برابر ضربه می باشند به صورتی که دارای استاندارد نظامی MIL-STD که شامل تست های: مقاومت در ارتفاع، سرما، گرما، رطوبت، لرزش و گرد و خاک است، می باشند. برای نمونه شاسی سری ZBook hp تا 120 کیلو وزن را تحمل خواهد کرد. بیشتر صفحه کلیدهای آنها، ضد ضربه و دارای یک لایه محافظ در زیر کلیدها هستند که مانع نشت آب و رطوبت به داخل مادربورد می شود. همچنین کیبوردها به لطف بالشتک های زیرین خود کاملا بیصدا بوده و برای کار در مکانهایی که نیاز به سکوت (کتابخانه) دارند، بسیار عالی هستند.
                      
نمایشگر یا صفحه نمایش بیشتر لپ تاپ های استوک Anti Glare یا ضد تابش نور هستند، این ویژگی کاربر را قادر می سازد تا در محیط های با روشنایی بالا، مثل نور روز یا مکان کارگاهی پرنور، با خیال راحت با آن کار کند. نمایشگرهای بدون این امکان در روشنایی بالا، حالت آیینه ای پیدا کرده و تصاویر پیرامون و کاربر را در خود بازتاب می دهند و سبب افت تصویر پخش شده از مانیتور و حتی غیر قابل دیدن آن می شوند.

از دلایل استوک شدن لپ تاپ، میتوان به این چند نمونه اشاره کرد:

1: لپ تاپ یا هر کالای خریداری شده از فروشگاههای معتبر در اروپا و آمریکا تا 30 روز به قول خودمان گارانتی تعویض بدون قید و شرط دارند، به این معنی که خریدار می تواند کالای خریداری شده را در ظرف 30 روز بدون هیچ گونه دلیلی آن را به فروشگاه برگردانده و هزینه پرداخت شده را تمام و کامل پس بگیرد. کالاهای عودت داده شده ، در انبار دپو می شوند و دیگر به صورت نو و آکبند به فروش نمی رسند، این اجناس پس از بررسی توسط کارشناسان، درجه بندی شده و به صورت کلی به فروش خواهند رسید. بیشتر این کالاها به خاورمیانه فرستاده میشوند و در آنجا توسط خریداران مشتاق، پس از تست به کشورهای مقصد برده و برای فروش عرضه خواهند شد. احتمال اینکه شما یک لپ تاپ در حد صفر را بخرید بسیار بالا می باشد.
                                 
2: شرکتهای بزرگ صنعتی مصرف کننده، لپ تاپ هایی را برای کار مورد نیاز خود از شرکت تولید کننده سفارش میدهند و تعدادی از آنها را برای نگهداری و قطعات مصرفی در انبار نگه داری خواهند کرد. تولید کننده لپ تاپ پس از مدتی برای خدمات پس از فروش کالای خود، به آنها مراجعه کرده و پیشنهاد تعویض کالای دست دوم، در ازای مبلغ توافقی، را به شرکت مذبور می دهد. شرکت استفاده کننده پس از بررسی توسط تیم پشتیبانی و تعمیرات، به باور تعویض کالای دست دوم به نو و بر روزتر میگیرد. لپ تاپ های نو جایگزین مدلهای قدیمی خواهند شد و سپس کل لپ تاپ ها چه استفاده شده و چه انباری یک جا به فروش خواهند رسید. شاید شما یک دستگاه نو استوک شده بدون هیچ گونه استفاده را خریداری کنید که از این شرکتها استوک شده باشند.
                              
3: مورد دیگر در خصوص لپ تاپ استوک، به زمان تمام شدن گارانتی آنها بر میگردد. بیشتر کالاهای که گارانتی آنها در فروشگاههای عرضه و فروش به سر می آید به صورت استوک، جمع آوری و سپس به فروش می رسند. اگر دقت کنید لپ تاپ های استوک سال تولید آنها به سه یا چهار سال یا بیشتر بر می گردند، البته بسیاری از مدلهای استوک تولید یک یا دو سال پیش می باشند. بعد از اتمام گارانتی کالا، لپ تاپ از فروشگاه جمع آوری و به انبار فرستاده می شود و در آنجا به صورت تعداد بالا و استوک به فروش خواهند رسید.
                          

مزایا و معایب:

از مزایای لپ تاپ های استوک میتوان به قیمت پایین، تقریبا نصف مشابه نو آنها، به صرفه بودن، همچنین سخت افزار قوی، دسترسی آسان برای ارتقاء رم و هارد داخلی و بدنه ای با مقاومت بالا میشود اشاره کرد. و در معایب می توان به نسل قدیمی سخت افزاری و طراحی بدنه، البته نه در همه موارد، اشاره کرد.
ما در فروشگاه اقیانوس لپ تاپ های استوک خود را پس تست کامل سخت افزاری و ظاهر یعنی بدنه و با فرصت تست 7 روزه ارائه می کنیم.

نظرات بازدیدکنندگان