مفهوم ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون به چه معنی است

مفهوم ارتقای کیفیت تصویر در تلویزیون به چه معنی است

       ارتقا تصویر

ارتقاء کیفیت تصویر یا Upscaler  در تلویزیون چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از امکانات بسیار مهم و بروز طراحی شده برای تلویزیون های سال 2019، موتور ارتقاء تصویر X Reality  می باشد که گزینه ای بسیار کاربردی و عالی برای بهبود و ارتقای تصویر های با کیفیت پایین تر می باشند. با این امکان تلویزیون قادر است فیلم و تصاویر با رزولوشن Full HD را به رزولوشن 4K ارتقاء خواهد داد. 

بیاید برای درک بهتر مطلب یک مثال را با هم مرور کنیم. یک هنرمند یا نقاش حرفه ای را تصور کنید که می خواهد یک عکس یا نقاشی را اصلاح کرده و به زیبایی اصلی و واقعی خود بازگرداند. در ابتدا بایستی عناصر گمشده در تصویر را پیدا کرده و آنها را اضافه کند، سپس رنگهای که لطافت و درخشندگی آنها از دست رفته را دوباره بازیابی نمایید و در آخر تصویر نزدیک به طبیعی را نمایش دهد. 

                                                           کا4

کار این قطعه سخت افزاری نیز دقیقا دارای این سه مرحله است، یعنی: در ابتدا پس از تجزیه و تحلیل هر یک از پیکسل های تصویر و مطابقت دادن آن به پایگاه داده اطلاعات خود، آنر کاملا موشکافی نموده سپس نقاط ضعیف را بررسی و تشخیص میدهد بعدا خلاء رنگ و شفافیت گمشده در تصویر را، توسط پیکسل های مربوطه هوشمندانه پر نموده و در آخر تصویری نزدیک به کیفیت 4K که بسیار نزدیک به واقعیت می باشد را به نمایش درمی آورد.

                              4K

کیفیت تصویر یا تعداد پیکسل های 4K در طول و عرض تصاویر معادل 3840 در 2160 پیکسل می باشد و رزولوشن Full HD تعداد 1080 در 1920 می باشد و در HD و یا تصاویر گرفته شده توسط گوشی همراه که به مراتب پایین تر هستند. پس این پردازنده هوشمند کمبود پیکسلهای کیفیت های پایین را با تشخیص و جایگزین نمودن، پر خواهد کرد و آن را به کیفیت 4کا میرساند. همچنین نقاط ضعیف و نویزهای اضافه را شناسایی و پس از بررسی آنها را حذف نموده و تصویری کامل ارائە می دهد.

در آخر بایستی گفت که تلویزیون هر قدر بروز تر باشد دارای امکانات بهتر و کاربردی خواهد و تلویزیون های دارای امکان ارتقای کیفیت تصویر خیال کاربر برای تماشای خاطرات گذشته با کیفیت امروزی را آسوده می نماید. ما در فروشگاه اینترنتی اقیانوس بروزترین مدل های تلویزیون از شرکت های جهانی و معتبر را با گارانتی، خدمات پس از فروش ، ارسال و پرداخت درب منزل را برای شما هموطنان عزیز فراهم نموده ایم امیدوارم خرید شما را جذاب و آسان نماییم.

نظرات بازدیدکنندگان